KSW 47 Mańkowski vs Du Plessis

przez Gala

KSW 47 Mańkowski vs Du Plessis – Mieli spotkać się już na KSW 41, ale ostatecznie wejdą razem do klatki na KSW 47. 23 marca w Atlas Arenie rękawice skrzyżują czołowi zawodnicy kategorii półśredniej. Dwaj byli mistrzowie tej dywizji Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 Sub) oraz Dricus du Plessis (12-2, 4 KO, 8 Sub). ęce

KSW 47 Mańkowski vs Du Plessis! Dricus du Plessis pojawił się w KSW po części siedmiu wygranych w największej afrykańskiej organizacji EFC. 24-letni zawodnik Team CIT miał skrzyżować rękawice z „Złym Tasmańskim” w grudniu 2017 roku. W ostatniej chwili nabawił się kontuzji. W jego miejsce wskoczył wtedy Roberto Soldić i zdobył tytuł przylegający do Polaka. Afrykaner teraz w wszyscy sił wszedł do klatki na KSW 43 we Wrocławiu i zaczął wszystkich, kiedy to w następnej rundzie wysłał na ławy fenomenalnego „Robocopa”. A wtedy on stał kolejnym czempionem dywizji półśredniej. W tamtym starciu, na KSW 45 w Londynie, du Plessis ponownie stanął naprzeciw Chorwata. Tym całkowicie lepszy wykazał się 23-latek powtarzający w UFD Gym.

Mańkowski powraca!

Borys Mańkowski powraca do akcje po najcięższym etapie w stojącej obecnie ponad 8 lat pracy w największej organizacji MMA w Europie. 29-latek z Doświadczenia w starciu wieczoru na gali KSW 39: Colosseum . Zmierzył się z popularnym Mamedem Khalidovem i mało uległ ówczesnemu mistrzowi wagi średniej. Na KSW 41 Mańkowski skrzyżował rękawice z Roberto Soldiciem i Chorwat niespodziewanie wyraźnie zwyciężył. Wziął reprezentantowi Czerwonego Smoka pas kategorii półśredniej. Borys Mańkowski vs Du Plessis . Mańkowski miał zawalczyć z Bruce’em Souto na KSW 46, ale na tej prostej przed grudniową galą doznał kontuzji. Wymagał odwołać się ze starcia. Teraz „Diabeł Tasmański” wraca po zakończy , by na KSW 47 zaprezentować zwolennikom to, co byliśmy szansę widzieć w zwycięskich bojach. Bojach z Benem Lagmanem, Aslambekiem Saidovem, Davidem Zawadą, Jessim Taylorem czy Johnem Maguire’em.

W akcji wieczoru KSW 47 trafi do zniszczenia dwóch wielkich sił. Naprzeciw siebie staną najsilniejszy kogoś na Podłogi , Mariusz Pudzianowski. Debiutujący w KSW, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w budowaniu ciężarów, Szymon Kołecki.