KSW 46: Michał Michalski vs Krystian Kaszubowski

przez Gala

Wrocławianin Michał Michalski (6-3) skrzyżuje rękawice z niepokonanym Krystianem Kaszubowskim (6-0) na KSW 46 w Gliwicach. Do walki dojdzie 1 Grudnia.

Delegat Rio Grappling Wrocław zadebiutował w maksymalnej federacji MMA w Europie w kwietniu tego półrocza na KSW 43. Poprzez dwiaetapy 29-latek w fenomenalnym stylu przełupał dawnego aspiranta do pasa, Davida Zawadę, lecz w trzeciej rundzie nabił się na kontrę, a później był zmuszony odklepać duszenie zza karków „Sagata”.

Bitwa zostało nagrodzone bonusem za bitwę nocy wrocławskiego zdarzenia. Przed debiutami dla KSW poprzez dwa lata udało mu się budować pasmo pięciu wygranych w tym trzech przed czasem. W indywidualnej profesjonalnej karierze Michał Michalski dominował m.in. z Adamem Niedźwiedziem, Mariuszem Radziszewskim i Rafałem Błachutą, natomiast w październiku ubiegłego półrocza niezawodnie wypunktował zdolnego Dagestańczyka Nassourdine’a Imavova.

Krystian Kaszubowski pojawił się w KSW jedną galę przedtem od Michalskiego. Bliżej KSW 42 w Atlas Arenie zdolny 24-latek postawił Christopherowi Henzemu efektowny knockdown łokciami bezzwłocznie w 70. sekundzie rozgrywki. Kadrowicz Mighty Bulls Gdynia współzawodniczy w MMA od 2013 roku, lecz po paśmie czterech wygranych z sporymi przeciwnikami miał dwa lata pauzy od walk.

Do startów wrócił w listopadzie niedawnego roku i w potyczce z niepokonanym Grzegorzem Saneckim zastopował warszawianina skrętówką w kapitalnej rundzie. Samo wycofanie wnioskowano za pewien z idealnych skończeń 2017 roku.